Programació Falles 2019

Del 9 al 19 de març
Falles
Del 16/03/2019 al 19/03/2019

PROGRAMACIÓ FALLES 2019

ACTES CONJUNTS DE LES ONZE COMISSIONS FALLERES ORGANITZATS PER L'AGRUPACIÓ DE FALLES DE MISLATA

HORARI OFRENA VALÈNCIA

17 de març, 18.15h, pel carrer Sant Vicent fins a la plaça de la Verge.

HORARI HOMENATGE VERGE DE LOS ANGELES

19 de març, 11.30h, a la plaça de la Constitució.

VISITA A l'AJUNTAMENT

18 de març, durant el matí, les onze comissions falleres signaran en Llibre d'Honor de la Ciutat.

 

FALLA CREU I MISLATA

  • Dissabte, dia 9

23.00h. Discomòbil.

  • Diumenge, dia 10  

D’11.00h a 14.00h i de 16.00h a 18.00h. Castells unfl ables.

  • Divendres, dia 15

08:00h. Minidespertà infantil.

22.00h. Música en directe.

  • Dissabte, dia 16

08:00h. Minidespertà infantil.

23.30h. DISCO PIRÁMIDE.

  • Diumenge, dia 17

08:00h. Despertà.

14.00h. Mascletà.

23.30h. Orquestra SYBERIA.

  • Dilluns, dia 18

08:00h. Despertà.

14.00h. Mascletà.

23:30h. DISCO SAFARI PARTY.

  • Dimarts, dia 19

08:00h. Despertà.

14.30h. Mascletà.


FALLA FELIP BELLVER / MARE RÀFOLS

  • Divendres, dia 15

24.00h. Concert de pop-rock a càrrec del grup WALECTRIC.

  • Dissabte, dia 16

24:00h. Concurs de disfresses i Orquestra LA PROMETIDA.

  • Diumenge, dia 17

13.30h. Mascletà a càrrec de la pirotècnica L’Alpujarreña.

24.00h. Discomòbil REMEMBER amb JOSÉ COLL.

  • Dilluns, dia 18

14.00h. Mascletà a càrrec de la pirotècnica L’Alpujarreña.

24.00h. Mascletà nocturna, a càrrec de la “Penya Els Tronats” i en acabar la mascletà, Orquestra NUEVO TALISMAN.

  • Dimarts, dia 19

14:30h. Mascletà a càrrec de la pirotècnia L’Alpujarreña.

 

FALLA ANTONIO MOLLE / AV. GREGORI GEA

  • Divendres, dia 8

19.00h. Globotà.

  • Dissabte, dia 16

19.00h. Torrà de pintxos per a tot el barri.

  • Diumenge, dia 17

24.00h. Orquestra AZAHARA.

  • Dilluns, dia 18

19.00h. Cavalcada de disfresses.

  • Dimarts, dia 19

01.00h. Mascletà manual i mecanitzada organitzada per la Peña Espartans del Foc.

14.30h. Grandiosa mascletà.

 

FALLA PARE SANTONJA / CARDENAL BENLLOCH

  • Dissabte, dia 9

23.30h. Discomòbil.

  • Diumenge, dia 10

12.00h. Fira Gastronòmica amb banda de música.

  • Dissabte, dia 16

23.30h. Orquestra ETIQUETA SHOW.

23.59h. Mascletà nocturna, Els Coeters.

  • Diumenge, dia 17

23.30h. Orquestra ZEPELÍN

  • Dilluns, dia 18

23.30h. MACRODISCOMÒBIL 3D.


 
FALLA BARRI DEL QUINT / PIZARRO

  • Dissabte, dia 9

De 10.00h a 14.00h. Castells unflables i quint i tapa.

23:30h. Orquestra SCREAM.

  • Diumenge, dia 10

10.00h. Jornades inclusives.

  • Divendres, dia 15

23:30h. Orquestra TWISTER.

  • Dissabte, dia 16

23:30h. Discomòbil.

  • Diumenge, dia 17

23:30h. Disco-Pirámide

  • Dilluns, dia 18

14.00h. Mascletà.

17:30h. Cercaviles de disfresses amb batukada.

23:30h. Orquestra ÁGORA.

  • Dimarts, dia 19

14:30h. Mascletà.

21.00h. Cremà falla infantil.

 

FALLA SALVADOR GINER / AV. GREGORI GEA

  • Dissabte, dia 9

20.30h. Concurs de paelles.

23.00h. Discomòbil.

  • Dissabte, dia 16

23:00h. Discomòbil.

  • Diumenge, dia 17

08:00h. Despertà.

23:00h. Discomòbil.

  • Dilluns, dia 18

08:00h. Despertà.

23:00h. Discomòbil.

  • Dimarts, dia 19

08:00h. Despertà.

14:00h. Mascletà.

18.30h. Cavalcada.

21.30h. Cremà Falla Infantil.

23.30h. Mascletà manual.


FALLA LEPANT / EN JOAN D’ÀUSTRIA

  • Divendres, dia 8

23.00h. Orquestra THE ROLLERS BAND.

  • Dissabte, dia 9

  23.00h. Actuació del DJ internacional JOSÉ DE RICO.

  • Divendres, dia 15

23.00h. Orquestra i discomòbil PRIMERA PLANA.

  • Dissabte, dia 16

14.00h. Mascletà.

23.00h. Orquestra i discomòbil PRIMERA PLANA.

  • Diumenge, dia 17

14.00h. Mascletà.

23.00h. Discomòbil amb el grup resident en LA3 Bullet.

  • Dilluns, dia 18

14.00h. Mascletà.

23.00h. Discomòbil amb el DJ PEDRETE.

  • Dimarts, dia 19

14.00h. Mascletà.


FALLA PLAÇA DE PERE MARIA ORTS I BOSCH

  • Diumenge, dia 10

12:00h. Concurs popular de paelles.

  • Dissabte, dia 16

18:00h. Cercavila vespertina.

24:00h. Discomòbil amb el fabulós DJ ISMAEL LORA.

  • Diumenge, dia 17

14.00h. Mascletà disparada a mà.

24:00h. Discomòbil.

  • Dilluns, dia 18

14:00h. Globotà.

24:00h. Discomòbil amb DJ FLORES.

  • Dimarts, dia 19

14:00h. Mascletà de Pirotècnia L’Alpujarreña.

17:00h. Jocs infantils.


FALLA DR. MARAÑÓN / MESTRE PALAU

  • Dissabte, dia 16

14.00h. Mascletà.

23.45hOrquestra SEVEN CRASHERS

  • Diumenge, dia 17

14.00h. Mascletà.

23.45h. Orquestra LA TRIBU.

  • Dilluns, dia 18

14.00h. Mascletà.

23.45h. MAXIMS ORQUESTRA SHOW

  • Dimarts, dia 19

14:00h. Mascletà.


FALLA L’ELIANA / EL CID

  • Divendres, dia 15

16.00h. Castells unflables.

24.00h. Orquestra EVASIÓN.

  • Dissabte, dia 16

14.30h. Mascletà manual Traquers.

24.00h. Correfoc i Discomòbil Dj LEGAN.

  • Diumenge, dia 17

23.00h. Orquestra VALENCIA.

  • Dilluns, dia 18

14.00h. Mascletà.

14.30h. Tast d’arrossos.

19.00h. Show de mágia “MAG JJ”.

  •  Dimarts, dia 19

14.30h. Mascletà de Sant Josep.  

00.30h. Mascletà de color.

01.00h. Orquestra ESTRELLA CENTRAL.

  

FALLA PLAÇA DE LA MORERIA

  • Diumenge, dia 10

D’11.00h a 15.00h. Castellsunflables.

  • Dissabte, dia 16

24:00h. NIT TECHNO, amb DJ SVAN GIANZ I DJ KEVIN CORRAL.

  • Diumenge, dia 17

23:30h. FESTIVAL DJ’S, amb DJ LEGAN, DJ LUÍSABAD i DJ DANIGO.

  • Dilluns, dia 18

24:00h. Orquestra JOKER BAND.


Tornar